Skip to Content
Najczęściej zadawane pytania
WSZYSTKO, CO TRZEBA WIEDZIEĆ O WILGOCI.

Znajdź odpowiedzi na pytania dotyczące wilgotności i naszych pochłaniaczy wilgoci, na przykład: Jaki jest optymalny poziom wilgotności w domu? Jak stwierdzić nadmierną wilgotność? Jak działa pochłaniacz wilgoci?

Kiedy nadmiar wilgoci nie może zostać usunięty naturalnie, zbiera się w zimnych miejscach w twoim domu, na przykład na oknach, w nieogrzewanych pokojach lub na nieocieplonych ścianach. Kondensacja pary na oknach to pierwsza oznaka nadmiernej wilgoci w domu, mogąca skutkować odczuwaniem zimna. Jeżeli w porę nie rozwiążesz problemu wysokiej wilgotności w domu, może on skutkować rozwojem pleśni i grzybów, kondensacją pary na oknach, odklejaniem się tapet i wybrzuszaniem się farby, zatęchłym zapachem i powstawaniem żółtych plam na ubraniach i materiałach skórzanych.

Wilgoć może przenikać z zewnątrz przez otwarte drzwi lub okna, przez fundamenty i ściany, a także brać się z wykonywania zwykłych, codziennych czynności. Przeciętna rodzina emituje do powietrza średnio 12 litrów wody dziennie, wykonując czynności, takie jak gotowanie, kąpiel czy korzystanie z ogrzewania gazowego. Kiedy zimą robimy wszystko, aby odizolować nasz dom od zimna, jednocześnie zamykamy całą wilgoć wewnątrz.

Pochłaniacz wilgoci (osuszacz powietrza) to urządzenie, które umożliwia kontrolowanie poziomu wilgotności. Stosowanie go pozwala zapanować nad wysokim poziomem wilgotności w pomieszczeniach. Urządzenie pochłania nadmiar wilgoci, neutralizuje przykre zapachy i oczyszcza powietrze, tworząc w domu idealną atmosferę. Jeśli szukasz sposobu na zmniejszenie poziomu wilgotności w domu, pochłaniacz wilgoci Ceresit STOP Wilgoci będzie do tego idealny.

Nasze pochłaniacze wilgoci to doskonała pomoc w rozwiązywaniu problemu wilgotności w pomieszczeniach różnego rozmiaru i o różnym stopniu wilgotności.

Pochłaniacz wilgoci Ceresit STOP Wilgoci PEARL jest polecany do małych pomieszczeń, maksymalnie 10 m2. Urządzenie działa na tabletki Power Tab 2w1 (neutralny zapach) lub Power Tab 3w1 Aromatherapy.

Do stosowania w pomieszczeniach o powierzchni 20 m2 i szczególnie wysokim poziomie wilgotności polecamy Ceresit STOP Wilgoci AERO 360° — najwydajniejszy system do osuszania powietrza. Obniża nadmierny poziom wilgotności ze skutecznością większą o 40%*. Działa na jedną, wymienną tabletkę AERO 360°.

Skutecznym rozwiązaniem w przystępnej cenie jest Uniwersalny pochłaniacz do pomieszczeń o powierzchni maksymalnie 20 m2.

Mini saszetki Minifresh skutecznie zwalczają nadmiar wilgoci w małych przestrzeniach, takich jak szafy, kredensy czy szafki na buty.

* w porównaniu do standardowego systemu Henkla

Pochłaniacz wilgoci zaczyna działać natychmiast po złożeniu, gdy tylko wkład zetknie się z wilgocią w powietrzu. Dzięki ultraaktywnym kryształkom zawartym w tabletce Ceresit STOP Wilgoci pochłaniacz usuwa wilgoć z powietrza, przekształcając ją w roztwór soli., który gromadzony jest w zbiorniku urządzenia. W trakcie procesu usuwania wilgoci tabletka stopniowo zmniejsza objętość aż wreszcie jest całkowicie rozpuszczana. Nasze pochłaniacze wilgoci są bezpieczne, ponieważ nie wymagają zasilania prądem. Pochłaniacze wilgoci Ceresit STOP Wilgoci pomogą ci zwalczyć nadmiar wilgoci i uzyskać optymalny poziom wilgotności w domu.

Żaden z naszych pochłaniaczy wilgoci nie jest urządzeniem elektrycznym, bowiem nie wymagają one podłączania do prądu. To znaczy, że nie wydają żadnych odgłosów podczas rozwiązywania twoich problemów z wilgocią! Choć nasze pochłaniacze wilgoci nie potrzebują prądu, nadal są bardzo skuteczne.

Pochłaniacz wilgoci Ceresit STOP Wilgoci może być stosowany w dowolnym pomieszczeniu w domu do zwalczania nadmiaru wilgoci. Problemy z wilgocią mogą pojawić się w każdym pomieszczeniu w domu, na przykład w piwnicy, łazience, kuchni, piwniczce, garażu, sypialni czy salonie. Ponieważ nasze urządzenia nie wymagają podłączenia do prądu, mogą być stosowane także w przyczepach kempingowych, domach letniskowych, na łodziach czy w altanach. Nasze pochłaniacze wilgoci zapewnią ci kontrolę nad wilgocią w każdym pomieszczeniu.

Aby uzyskać najlepsze efekty, pochłaniacz wilgoci Ceresit STOP Wilgoci należy umieścić co najmniej 10 cm od ściany. W ten sposób zapewniony jest odpowiedni obieg powietrza wokół urządzenia, który pozwala na usuwanie wilgoci. Doradzamy trzymanie pochłaniacza wilgoci poza zasięgiem dzieci i zwierząt. Ponadto ważne jest, aby nie umieszczać urządzenia obok źródeł ciepła, gdyż zmniejszy to jego skuteczność.

Pochłaniacze wilgoci różnego typu można stosować do osuszania powietrza w pomieszczeniach o różnych wymiarach.

 Pochłaniacze wilgoci Ceresit STOP Wilgoci AERO 360° i podstawowy występują w wersjach odpowiednich do pomieszczeń maks. 20 m2 lub maks. 40 m2, w zależności od poziomu wilgotności i temperatury.

Pochłaniacz wilgoci Ceresit STOP Wilgoci PEARL pomaga kontrolować poziom wilgotności w pomieszczeniach maks. 10 m2.

Idealnym rozwiązaniem do zwalczania nadmiaru wilgoci w małych przestrzeniach, takich jak szafy, kredensy i szafki na buty, są mini saszetki.

Każdy z naszych pochłaniaczy wilgoci może być umieszczony w łazience, aby zwalczać gromadzącą się tam wilgoć. Choć produkt przyczyni się generalnie do usunięcia wilgoci z pomieszczenia, nie spowoduje, że łazienka nie będzie chwilowo parować podczas brania prysznica lub kąpieli lub wkrótce potem. Będzie jednak przeciwdziałać powstawaniu przykrych zapachów w łazience poprzez pochłanianie nadmiaru wilgoci pozostałej po wykonaniu codziennych czynności.

Jeśli używasz Ceresit STOP Wilgoci AERO 360º do kontrolowania poziomu wilgotności, pierwsze spadki będzie można zaobserwować w przeciągu 12 godzin w zależności od poziomu wilgotności i temperatury w danym pomieszczeniu. Jedna tabletka może wystarczyć nawet na 3 miesiące w pokoju o powierzchni 20 m2 (pojedyncze urządzenie) lub 40 m2 (podwójne urządzenie).

Jeżeli pozbywasz się wilgoci, korzystając z Ceresit STOP Wilgoci PEARL, pierwsze spadki będzie można zaobserwować w przeciągu 24 godzin, również w zależności od poziomu wilgotności i temperatury w pomieszczeniu. Jedna tabletka w tym urządzeniu wystarczy na maks. 2 miesiące w pokoju o powierzchni 10 m2.

Ciągłe stosowanie każdego z tych urządzeń zapewni doskonałą atmosferę w domu.

W zależności od stosowanego pochłaniacza wilgoci tabletka wystarcza na 2 lub 3 miesiące. Jeżeli używasz Ceresit STOP Wilgoci AERO 360°, tabletka wystarczy na 3 miesiące w pokoju maks. 20 m2 (pojedyncze urządzenie) lub 40 m2 (podwójne urządzenie). Jeżeli używasz Ceresit STOP Wilgoci PEARL, tabletka wystarczy na 2 miesiące w pokoju maks. 10 m2. W przypadku obu urządzeń czas działania pojedynczej tabletki zależy od poziomu wilgotności i temperatury w pomieszczeniu.

Pochłaniacz wilgoci usuwa wilgoć z powietrza, przekształcając ją w solankę. W trakcie tego procesu tabletka stopniowo zmniejsza objętość, aż wreszcie jest rozpuszczana do końca. Zauważysz, że jednocześnie solanka zbiera się w zbiorniku urządzenia. Zazwyczaj zajmuje to 3 miesiące w przypadku tabletek Aero 360° i 2 miesiące w przypadku tabletek Power Tab (w zależności od poziomu wilgotności i temperatury w pomieszczeniu).

Aby zapewnić nieprzerwaną skuteczność, urządzenie Aero 360° zostało wyposażone we wskaźnik konieczności zmiany wkładu — kiedy solanka zgromadzi się do poziomu oznaczonego czerwoną linią, należy zmienić wkład.

Kiedy tabletka się rozpuści i zbiornik będzie pełny, wylej solankę do sedesu. Nie polecamy wykorzystywania płynu do innych celów, na przykład podlewania roślin. Urządzenie Aero 360° zostało wyposażone w specjalny spust do opróżniania zbiornika zapewniający wygodę i bezpieczeństwo użytkowania. Otwórz go i wylej solankę do sedesu. Następnie wyczyść spust, jeżeli jest taka potrzeba.

Zatęchły zapach unoszący się w zamkniętym pomieszczeniu to skutek nadmiernej wilgoci. Jeżeli chcesz poprawić atmosferę w pokoju i pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, polecamy produkty pochłaniające wilgoć Ceresit STOP Wilgoci.
Jeśli chcesz nie tylko zneutralizować zatęchły zapach, ale również stworzyć w domu przyjemną atmosferę, polecamy opcję do aromaterapii — nasze zapachowe tabletki do pochłaniaczy wilgoci.

Na małej przestrzeni, na przykład w szafie, szufladach, kredensie i szafce na buty idealnie sprawdzi się mini saszetka Ceresit STOP Wilgoci. Pomagają zwalczać wilgoć, pozostawiając przyjemny zapach.

Mini saszetki Ceresit STOP Wilgoci to jednorazowe pochłaniacze wilgoci zwalczające wilgoć i pozostawiające przyjemny zapach. Zwalczają nadmiar wilgoci w małych przestrzeniach, takich jak szafy, kredensy i szafki na buty, zapobiegając rozlaniu wody i zapewniając ochronę twoich rzeczy.
Aby użyć mini saszetki, po prostu wyjmij ją z opakowania i umieść białą stroną do góry albo zawieś w pożądanym miejscu. Biała strona nie może stykać się z ubraniami. Saszetka zaczyna działać natychmiast po wyjęciu z folii. Woda jest zatrzymywana wewnątrz saszetki i przekształcana w żel. Kiedy cała zawartość torebki zmieni się w żel, wyrzuć ją i wyłóż nową.

Mogą Cię również zainteresować

 • 3 minut do końca artykułu
  Poznaj optymalny poziom wilgotności dla twojego domu

  Wilgotność ma duże znaczenia dla twojego dobrego samopoczucia.

 • 3 minut do końca artykułu
  5 przyczyn nadmiernej wilgotności w twoim domu

  Odkryj, skąd bierze się wilgoć w twoim domu.

 • 3 minut do końca artykułu
  Pleśń, nasilenie alergii i inne negatywne skutki niewłaściwego poziomu wilgotności w pomieszczeniach

  Najprędzej odczuwanym skutkiem wysokiej wilgotności w pomieszczeniu jest osobisty dyskomfort.