Skip to Content
4 sposoby ochrony przed przykrymi skutkami nadmiernej wilgotności

Zapobiegaj wilgoci i jej nieprzyjemnym skutkom.

Oto kilka sposobów zapobiegania skutkom nadmiernej wilgoci.

Pleśń jest jednym z możliwych następstw wysokiej wilgotności. Może wyrosnąć wszędzie, także poza zasięgiem naszego wzroku. Najlepsza strategia to nie dopuścić do zgromadzenia zbyt dużej ilości wilgoci w powietrzu, zanim zacznie być to problemem.

1. Dbaj o obieg powietrza

Regularnie wietrz dom, otwierając drzwi i okna, szczególnie w małych pokojach. Jako że kondensacja pary na parapetach jest ciągłym problemem, zdejmij z parapetu wszelkie przedmioty, ponieważ utrudniają one obieg powietrza. Mebli nie należy przysuwać zbyt blisko zewnętrznych ścian. Odsuwając meble odrobinę dalej od ściany zewnętrznej, poprawisz obieg powietrza.

2. Zadbaj o dobrą wentylację w łazience i w kuchni

 

Nie należy zapominać o zapewnieniu właściwej wentylacji podczas gotowania i brania prysznica. Wiatrak w łazience zapobiega gromadzeniu się nadmiernej wilgoci, tym samym chroniąc ściany przed pojawieniem się czarnej pleśni. Dobrym pomysłem jest też skrócenie czasu brania prysznica. Korzystanie z okapu w kuchni pomaga chronić dom przed powstawaniem przykrych zapachów i wilgocią.

Korzystanie w kuchni z okapu pomaga zapobiegać skutkom nadmiernej wilgoci.

3. Kontroluj rynny i rury spustowe

Upewnij się, że w rurach spustowych i rynnach nie zalegają odpadki, które mogłyby utrudniać odpływ wody z dachu, i sprawdzaj je regularnie pod kątem uszkodzeń. W ten sposób nie dopuścisz do ich przeciekania i przesiąkania wilgoci do wewnątrz domu.

4. Umieść w domu pochłaniacz wilgoci

Innym sposobem walki ze skraplaniem i innymi skutkami nadmiernej wilgoci jest umieszczenie w domu pochłaniacza wilgoci. Możesz umieścić go w każdym pomieszczeniu narażonym na wilgoć, na przykład w salonie lub w kuchni. Takie urządzenie skutecznie pochłania nadmiar wilgoci, pozostawiając w domu komfortową atmosferę.

Umieszczenie w domu pochłaniacza wilgoci to dobry sposób zapobiegania skutkom wilgoci.

Postaraj się zawsze pamiętać o tych wskazówkach i pomóż chronić swój dom przed nieprzyjemnymi skutkami nadmiernej wilgoci!

Mogą Cię również zainteresować