Skip to Content
Pleśń, nasilenie alergii i inne negatywne skutki niewłaściwego poziomu wilgotności w pomieszczeniach

Pierwszym odczuwanym skutkiem wysokiej wilgotności w pomieszczeniu jest osobisty dyskomfort.

Pleśń to jeden z możliwych skutków nadmiernej wilgoci w pomieszczeniu.

Wysoka wilgotność w domu może mieć wpływ na twoje zdrowie. Zbyt wysoka wilgotność w domu wzmaga rozwój grzybów, pleśni i innych alergenów bakteryjnych. Pleśń i grzyb, na przykład, mogą pogarszać problemy oddechowe, powodować zapach stęchlizny w powietrzu oraz szybko rozwijać się wokół przewodów wentylacyjnych i za ścianami, jeżeli nie podejmie się żadnych kroków. Innym problemem, który może wystąpić z powodu zbyt dużego poziomu wilgotności w domu, są roztocza. Mogą uprzykrzać życie osobom cierpiącym na astmę lub z powodu innych alergii.

Pleśń pojawia się w wilgotnych miejscach w domu i może wpływać na samopoczucie.

Nadmierna wilgoć ponadto wpływa na mięśnie i stawy. Jeżeli poziom wilgoci jest wysoki, więzadła, ścięgna i stawy mogą się rozciągać, co skutkuje nasileniem bólu pleców i bólów artretycznych.

Pleśń, grzyb oraz inne bakterie rozwijające się w domu to zdecydowanie nieproszeni goście. Ich obecność może być wyjaśnieniem dyskomfortu, który odczuwasz. Jeżeli chcesz bardziej aktywnie zatroszczyć się o zdrowe powietrze w domu, zadbaj o to, aby poziom wilgotności mieścił się w rekomendowanym zakresie 50–60%. Pochłaniacz wilgoci pomoże ci uzyskać właściwy poziom wilgotności. Takie urządzenie pomaga usunąć nadmiar wilgoci, tworząc w domu zdrowy i komfortowy klimat.

Mogą Cię również zainteresować