Skip to Content
Zmniejsz poziom wilgotności, by oczyścić powietrze w domu

Kilka prostych sposobów pozwalających zachować czyste powietrze i poprawić jakość powietrza w domu.

Czyste powietrze do klucz do przyjemnej atmosfery w domu.

Wydaje nam się, że powietrze na ulicy jest bardziej zanieczyszczone niż to w naszym domu, ale w rzeczywistości zdarza się, że powietrze w domu jest gorsze niż to na zewnątrz. Dlatego tak ważne jest, by zadbać o czyste i zdrowe powietrze w domu.

Na początek trzeba trochę posprzątać. Zasadnicze znaczenie ma sprzątanie kurzu gromadzącego się na nieużywanych powierzchniach, tak aby nie unosił się on w powietrzu. Odkurzaj dywan, kanapy i inne miękkie meble, które mogą pochłaniać unoszący się kurz, roztocza i inne alergeny. Poproś domowników, aby wchodząc do domu, zdejmowali buty i kurtki. Wreszcie pamiętaj o czyszczeniu podłogi mopem. Czyszczenie podłogi na mokro przyczynia się do czystości powietrza, ponieważ w ten sposób zbierany jest kurz, który mógł pozostać po odkurzaniu.

Kiedy skończysz z porządkami, warto pomyśleć o zmniejszeniu poziomu wilgotności w domu, by móc cieszyć się zdrowym powietrzem. Optymalny poziom wilgotności waha się pomiędzy 50 a 60 procent. Poziom wilgotności zmienia się w zależności od pogody i czynności domowników, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak go mierzyć i kontrolować. Zarówno wysoki jak i niski poziom wilgotności może stwarzać uczucie dyskomfortu, dlatego dobrze jest mieć go pod kontrolą.

Jednym ze sposobów jest umieszczenie w domu pochłaniacza wilgoci. Urządzenie to pomaga obniżać zbyt wysoki poziom wilgotności. Umieść go w pomieszczeniach, w których jest największa szansa gromadzenia się nadmiaru wilgoci, na przykład w łazience lub w kuchni.

Pochłaniacz wilgoci pozwoli ci cieszyć się czystym powietrzem w kuchni.

Pochłaniacz wilgoci pomoże ci oczyścić powietrze w domu. A gdyby tak można było obniżyć poziom wilgotności, jednocześnie wypełniając dom wyjątkowym zapachem? Tabletki Aromatherapy to dobry sposób, aby zrealizować oba cele. Te tabletki do pochłaniacza wilgoci skutecznie pochłaniają wilgoć, jednocześnie wypełniając dom wyjątkowymi zapachami sprzyjającymi relaksacji, pobudzającymi energię lub zwiększającymi komfort.

Mogą Cię również zainteresować