Skip to Content
Poziom wilgotności w domu można zmniejszyć. Oto 4 sposoby pozwalające mieć ją pod kontrolą

Jak zmniejszyć poziom wilgotności w domu - porady.

Jak obniżyć poziom wilgotności w pokojach, aby stworzyć w nich doskonały klimat.

W wielu domach problemem jest nadmierny poziom wilgotności, czasem znacznie przekraczający bezpieczne 50-60 procent. Tak wysoki poziom wilgotności może mieć różne przyczyny, ale istnieje też wiele prostych sposobów, by obniżyć wilgotność i zapanować nad nią. Poznaj je:

1. Drobna zmiana nawyków

Przeciętna 3-osobowa rodzina wytwarza średnio 12 litrów pary wodnej dziennie, wykonując zwykłe czynności. Jeżeli na przykład zaczniesz brać krótszy prysznic pod chłodniejszą wodą i przykrywać garnki podczas gotowania, to wystarczy, aby zmniejszyć ilość wytwarzanej pary wodnej i przyczynić się do obniżenia wilgotności w domu.

Gotowanie może być jedną z przyczyn nadmiaru wilgoci w domu.

2. Naturalna wentylacja

Innym prostym sposobem, aby zapanować nad wilgocią jest solidne wietrzenie domu. Używaj wentylatorów w punktach szczególnie narażonych na wilgoć, takich jak łazienka i kuchnia, i otwieraj regularnie okna, aby nie dopuścić do gromadzenia wilgoci.

Regularne otwieranie okien w domu pomoże ci obniżyć poziom wilgotności.

3. Klimatyzacja

Jeśli zwykłe wietrzenie nie rozwiązuje problemu wilgotności, świetną odpowiedzią jest klimatyzacja. Gorące lub zimne powietrze wytwarzane przez klimatyzację osusza powietrze w domu, tym samym obniżając wysoki poziom wilgotności.

4. Umieść w domu pochłaniacz wilgoci

Dobrym i skutecznym rozwiązaniem problemu nadmiaru wilgoci w domu jest umieszczenie pochłaniacza wilgoci. Urządzenie to doskonale pochłania wilgoć i neutralizuje przykre zapachy, co pomoże uwolnić twój pokój od zatęchłego powietrza i grzybów.

Umieszczenie w domu pochłaniacza wilgoci bardzo pomaga obniżyć wilgotność.

Małe, proste kroki mogą przynosić ogromne i cenne skutki. Wykonaj je teraz i ciesz się komfortem w swoim domu.

Mogą Cię również zainteresować