O-wilgotności-prezentacja

O wilgotności

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o wilgotności w domu

Czym jest wilgotność?

Wilgotność to względna miara poziomu wilgoci w powietrzu. Wilgotność względna waha się od 0 do 100, gdzie 0 oznacza całkowity brak wilgoci, a 100 całkowitą wilgoć, jaką powietrze może zawierać przy danej temperaturze. Ciepłe powietrze może zawierać znacznie więcej wody niż zimne. Do skutków wilgoci w domu należą kondensacja pary, odklejanie się tapet czy pleśń. Dowiedz się wszystkiego o wilgotności i jej potencjalnym wpływie na twój dom i samopoczucie.

Wilgoć w domu: podatne pomieszczenia

o-wilgotności-poddasze

PODDASZE

Wilgoć uwięziona pod dachem!Przyczyny: Zimna, deszczowa pora roku: zła izolacja sufitu, duża różnica temperatur lub kiepska wentylacja.Skutki: odchodząca farba, pleśń na poddaszu, zatęchły zapach.Wskazówka: Otwieraj regularnie okno, aby wpuszczać powietrze. Znajdź więcej wskazówek tutaj.

o-wilgotności-salon

SALON

Tu również mogą powstać warunki sprzyjające gromadzeniu się nadmiernej wilgoci, szczególnie zimą!Przyczyny: - Zima: duża różnica temperatur i zła wentylacja        - Wilgoć uwięziona za meblamiSkutki: kondensacja pary, odklejanie się tapet, pleśń za meblami, problemy zdrowotne.Wskazówka: Popraw wentylację i unikaj rozwieszania mokrego prania w pokoju. Znajdź więcej wskazówek tutaj.

o-wilgotności-łazienka

ŁAZIENKA

Pomieszczenie o najwyższym poziomie wilgotności w całym domu!Przyczyna: Duża ilość wilgoci powstaje podczas kąpieli w wannie lub pod prysznicem. Jeżeli pokój nie jest regularnie wietrzony, wilgoć pozostaje uwięziona w środku.Skutki: pleśń i zatęchły zapach, wilgotne, brzydko pachnące ręczniki.Wskazówka: Bierz krótszy prysznic w chłodniejszej wodzie. Znajdź więcej wskazówek tutaj.

o-wilgotności-kuchnia

KUCHNIA

Gotowanie też może się przyczyniać do powstawania nadmiaru wilgoci!Przyczyna: Duża ilość wilgoci może być wytwarzana podczas gotowania i wykonywania innych czynności domowych. Zimą wilgoć często pozostaje uwięziona w pomieszczeniach.Skutki: kondensacja pary, pleśń, odpryski farby na ścianachWskazówka: Włączaj okap podczas gotowania. Znajdź więcej wskazówek tutaj.

o-wilgotności-sypialnia

SYPIALNIA

Nadmierna wilgotność w tym pokoju może pogarszać jakość odpoczynku!Przyczyny:- Zima: duża różnica temperatur i zła wentylacja     - Wilgoć uwięziona za meblamiSkutki: kondensacja pary, odklejanie się tapet, pleśń za meblami, problemy zdrowotneWskazówka: Ogrzewaj pokój. Znajdź więcej wskazówek tutaj.

o-wilgotności-łazienka

PIWNICA

Pomieszczenie o najsłabszej wentylacji, w którym często panuje najniższa temperatura!Przyczyny:- Zimne i deszczowe pory roku: wilgoć z ziemi przesiąka przez ściany. - Zła wentylacja Skutki: pleśń, grzyb, zatęchły zapach, odpryski farby na ścianachWskazówka: Umieść pochłaniacz wilgoci. Dowiedz się więcej tutaj.

Dowiedz się więcej na temat wilgoci

Przyczyny wilgoci

Dowiedz się, jakie są przyczyny nadmiernej wilgoci w domu.

przyczyny-wilgoci-zwiastun
Dowiedz się więcej!

5 korzyści związanych z posiadaniem w domu pochłaniacza wilgoci

Główne korzyści związane z posiadaniem w domu pochłaniacza wilgoci.

korzyści-pochłaniacz-wilgoci-zwiastun
Przeczytaj więcej!

Skutki wilgoci

Dowiedz się, jakie są skutki nadmiernej wilgoci w domu.

skutki-wilgoci-zwiastun
Dowiedz się więcej!

Czy wilgoć jest zdrowa? Dowiedz się

Zbyt dużo lub zbyt mało wilgoci może być niebezpieczne dla zdrowia.

wilgoć-zdrowa-zwiastun
Przeczytaj więcej!

Poznaj optymalny poziom wilgotności dla twojego domu

Wilgotność ma duże znaczenia dla twojego dobrego samopoczucia.

optymalny-poziom-wilgotności-zwiastun
Przeczytaj więcej!

Zmniejsz poziom wilgotności, by oczyścić powietrze w domu

Kilka prostych sposobów, aby poprawić jakość powietrza w domu.

zmniejsz-wilgotność-czyste-powietrze-zwiastun
Przeczytaj więcej!